Şehrin Tüm Konut Projeleri Burada

0 TL için 2.000.000 TL

Diğer Arama Seçenekleri
Filtreleme Seçenekleri

0 TL için 2.000.000 TL

Diğer Arama Seçenekleri
bulduk 0 Sonuçlar
Arama sonuçlarınız

Ev Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

tarafından gönderildi Caner üzerinde 16 Ocak 2020
| 0

 

Ev Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir ev satın almadan önce dikkat edilmesi gereken önemli şeyler var! Ev almak, aynı zamanda büyük bir finansal karardır. Yapacağınız stratejik bir hata hem maddi hem de psikolojik kayıplara yol açabilir. Evde nem var mı? Toplu ulaşım araçlarına ne kadar uzaklıkta? Evin gerçek piyasa değeri nedir? Komşularla ilişkiler nasıl? Ev alırken bu benzeri birçok sorunun cevabına ihtiyacınız olacak!

İşte ev almadan önce dikkat edilmesi gerekenler;

Kredi kullanacaksanız iyi bir mali planlama yapın!

Ev almak için banka kredisi kullanmanız gerekiyorsa, bankaların konut kredisi faizlerini ve kredi şartlarını iyi değerlendirmeniz gerekir. Düşük faiz oranı ile çekeceğiniz kredi, yıllarca binlerce lira daha fazla ödemenizi önleyecektir.

Yeni evin ek masraflarını değerlendirin!

Bir evin parasını ödemekle masraflar bitmiyor. Tapu, sigorta, bakım, onarım, emlak vergisi ve aidat gibi ek ödemeler yapmanız da gerekecek. Bunun için yeterli bir bütçe gerekir. En azından eve oturmak için acil ihtiyaçları karşılayacak kadar bir birikim olmalıdır.

Abonelikleri inceleyin!

Su, elektrik, doğalgaz ve internet abonelikleri için evin durumunu inceleyin. Ayrıca, talep halinde abonelik sistemi ile çalışan televizyon platformları için altyapı olup olmadığını öğrenin. TV uydu sistemi hakkında bilgi edinin.

Ulaşım imkanlarını öğrenin!

Bir evin konumu, ulaşım için önemli bir maddedir. Evin toplu ulaşım araçları güzergahlarına uzaklığını ve diğer ulaşım imkanlarını öğrenin.

Profesyonel gayrimenkul danışmanlarından destek alın!

Almayı düşündüğünüz ev için profesyonel bir gayrimenkul danışmanına ihtiyacınız olabilir. Bölgeyi iyi tanıyan bu danışmanlar, en doğru kararı vermeniz için size yardımcı olacaktır. Tabi bu hizmet için bir miktar komisyon ödemeniz gerektiğini dikkate alın!

Evin piyasa değerini öğrenin!

Her bölgedeki evlerin ortalama bir piyasa değeri veya rayiç bedeli vardır. Evin fiyatlarını; binanın yaşı, evin iç yapısı ve çevresel olanakları belirler. Bu sebeple bölgenizdeki evlerin piyasa değerlerini anlayan bir uzmandan veya emlakçıdan destek alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Projeleri Karşılaştır