Arena Mimarlık

Adres: Turan Güneş Bulvarı 666.sok. No:9/1 Çankaya/ANKARA
Bizimle iletişime geçin
Filtreleme Seçenekleri

0 TL için 2.000.000 TL

Diğer Arama Seçenekleri
bulduk 0 Sonuçlar

Hakkımızda

Arena Mimarlık Tarafından İnşa Edilen Gökyüzü Bahçeleri Projesi ;

8 bin 500 metrekarelik arsa üzerine kuruluyor. 45 katlı tek bloktan oluşan projede 175 konut yer alıyor. Projenin 20. katında yüzme havuzu, 19. katında botanik alan bulunuyor. Gökyüzü Bahçeleri’nde 2+1 daireler brüt 120,29 ile 135,31 metrekare, 3+1 daireler brüt 170,18 metrekare, 4+1 daireler brüt 204,37 metrekare, 5+1 daireler brüt 305,31 metrekare büyüklüğe sahip.

Çankaya Oran’da hayata geçirilen Gökyüzü Bahçeleri, ekolojik özellikleri ile dikkat çekiyor. Dikmen Vadisi’nin en değerli lokasyonunda tüm Ankara’yı kucaklayan manzaraya sahip projenin 19. katında 1100 metrekarelik alana kurulu botanik park yer alıyor.

Turan Güneş Caddesi’nde yer alan Gökyüzü Bahçeleri, Başkent’in sıfır enerji binası olma özelliğine sahip. Proje, kendi elektriğini kendi üreterek çevresel etkileri asgari düzeye indiriyor. Kojenerasyon kazan sistemleri ile doğalgaz kullanılarak binanın elektrik ihtiyacının bir kısmı karşılanacak. Açığa çıkacak olan ısı enerjisi ile yine aynı kazandan tüm binanın ısınma ihtiyacı karşılanacak.

Projede çöp toplama ve ayrıştırma sistemi yer alırken atıklar geri dönüşümde kullanılıyor. Gökyüzü Bahçeleri projesinde her dairenin kendine özel bahçesi bulunuyor. Bu bahçelerde konut sakinleri çocukları ve kendileri için aktivite alanları oluşturalabiliyor. Lokasyon itibari ile çeşitli kurum ve kuruluşlara komşu olan Gökyüzü Bahçeleri projesi 2016 Uluslararası Mimar Sinan Proje Olimpiyatların ’da ‘Yılın Projesi’ seçildi.

Henüz bir acentemiz yok!

Kurumsal Üye Yorumları

Gerekoturum aç Yorum yapmak için

Bizimle iletişime geçin

Randevu Planlayın
Adres: Turan Güneş Bulvarı 666.sok. No:9/1 Çankaya/ANKARA

Projeleri Karşılaştır