Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php71/sess_af6f54926df4c8fd3096b149d36115f7, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /home/ankaraprojeleri/public_html/wp-content/plugins/wpresidence-core/classes/wpestate_social_login.php on line 35

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /var/cpanel/php/sessions/ea-php71) in /home/ankaraprojeleri/public_html/wp-content/plugins/wpresidence-core/classes/wpestate_social_login.php on line 35
Merkez Ankara'da Lansman Fırsatları | Ankara Konut Projeleri

Şehrin Tüm Konut Projeleri Burada

0 TL için 2.000.000 TL

Diğer Arama Seçenekleri
Filtreleme Seçenekleri

0 TL için 2.000.000 TL

Diğer Arama Seçenekleri
bulduk 0 Sonuçlar
Arama sonuçlarınız

Merkez Ankara’da Lansman Fırsatları

tarafından gönderildi Caner üzerinde 14 Kasım 2019
| 0

Pasifik İnşaat tarafından hayata geçirilen, Millet Bahçesi’ne komşu Merkez Ankara karma projesi lansman avantajları ile satışa çıktı.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) güvencesiyle Pasifik İnşaat vizyonunu buluşturan şehrin yeni buluşma noktası Merkez Ankara, lansman avantajlarıyla satışa çıkıyor.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli ve Pasifik Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan’ın katılımıyla konut, ofis, alışveriş merkezi ve otel fonksiyonlarını bir arada sunan, yapımına başlanan Millet Bahçesi’ne komşu ve Ankara’nın gerçek merkezinde hayata geçirilen Merkez Ankara’yı yarın düzenleyeceği basın toplantısında anlattı.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı güvencesiyle  Pasifik İnşaat vizyonunu bir araya getiren Başkent Ankara’nın yeni buluşma noktası Merkez Ankara, lansman dönemine özel fırsatlarla satışa sunuldu. Konut, ofis, alışveriş merkezi ve otel fonksiyonlarını beraber sunan Türkiye’nin tek parselde en büyük karma projesi olan  Merkez Ankara projesi ve hemen yanı başında yapımına başlanan 1.700 dönüm büyüklüğe ulaşacak AKM Millet Bahçesi’yle Ankara’nın  eski merkezi, yeniden şehrin merkezi olmaya hazırlanıyor.

Projenin tanıtım toplantısı bugün Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleştirildi. Toplantıya Pasifik Genel Müdürü Fatih Nusret Dur, Pasifik Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürü Hakan Gedikli, Emlak Konut GYO A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Keleş, Kohn Pedersen Fox Mimarı Mustafa Chehabeddine katıldı.

blank

Toplantıda konuşan Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürü Hakan Gedikli, son dönemde Merkez Bankası’nın art arda yaptığı faiz indirimleriyle birlikte, ticari faaliyetlerin hızlandığının net bir şekilde görüldüğünü belirtti. Hakan Gedikli yaptığı açıklamara, “2019’un son günleri yaklaşırken bu seneyi, bölgemizdeki yoğun siyasi gelişmeler ve küresel piyasalardaki dalgalanmaların etkisinde geride bırakıyoruz. Ülke ekonomimiz açısından baktığımızda ise, özellikle 2019’un ikinci yarısında tüketici eğilimlerinin ivme kazandığını, makroekonomik değişkenlerde de iyileşmenin sürdüğünü söyleyebiliriz. Ekonomik verilerdeki iyileşme, faiz indirimleri ve konut kredilerinin 1’in altına düşmesi, gayrimenkul sektöründeki aktiviteyi de hızlandırdı. Özellikle son 3-4 aylık periyottaki ön satış rakamları, satış ofislerindeki ziyaretçi sayıları ve iletişim kanallarındaki yoğunluk sektörümüzdeki olumlu yöndeki hareketlenmeyi ve tüketicinin güvenini ispatlamaktadır” diye konuştu.

Hakan Gedikli, yaşanan olumlu gelişmelerin 2020 yılı ve sonraki yıllarda Türk ekonomisinin ve gayrimenkul sektörünün daha iyi olacağının en önemli göstergesi olduğunu söyledi. Merkez Ankara’nın her açıdan beklentileri karşılayacağını dile getiren Hakan Gedikli, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Merkez Ankara’nın sahip olduğu karma proje yapısıyla bölgeye canlılık getireceğine, yatırımcılarına kazandıracağına, sakinlerine yüksek standartlı bir yaşam imkânı sunacağına ve Ankara’da örnek gösterilecek bir proje olacağına inanıyorum. Merkez Ankara projesinden toplam 4 milyar 195 milyon TL satış geliri beklemekteyiz. Tabii ki dileğimiz, projenin yapımı sürecinde öngörülen rakamların üstünde bir sonuç elde edilmesidir.”

blank

“Merkez Ankara’yla Başkent’in merkezi eski cazibesine kavuşacak”

Pasifik Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, Merkez Ankara projesinin tüm dünyada şehirle özdeşleşmiş marka binaların mimarı olarak bilinen Kohn Pederson Fox (KPF) tarafından Londra’da tasarlandığını belirtti. Fatih Erdoğan, projede bulunan yeni nesil açık alışveriş merkezi tasarımının ise dünyanın en çok tanınan alışveriş merkezlerine imza atan DDG tarafından gerçekleştirildiğini dile getirdi. Merkez Ankara projesinin tek parselde 1 milyon 217 bin metrekarelik inşaat alanı ve şehir merkezinin en büyük yeşil alanı olacak AKM Millet Bahçesi’ne komşu konumuyla da dikkat çektiğini dile getiren belirten Fatih Erdoğan, şu şekilde konuştu:

“Dünyanın iyi planlanmış, gelişmiş kentlerinde şehir merkezleri büyük projelerle şekilleniyor. Merkez Ankara’yla Başkent’in merkezini eski cazibesine kavuşturma projelerine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Next Level projelerinde olduğu gibi bu projeyle de Ankara’ya mimari ve gayrimenkul alanında yeni bir vizyon kazandırmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle 2016’dan bugüne projeyi sürekli geliştirdik, olgunlaştırdık. Bölgeye, başkentimize ve ülkemize yakışır bir proje ortaya çıkardık. Merkez Ankara ofis, konut, alışveriş merkezi ve otel fonksiyonlarından oluşan ve tüm ihtiyaçların çözüldüğü bir şehir projesidir.”

Merkez Ankara projesinin bir köprü aracılığıyla AKM Millet Bahçesi’ne bağlanacağını dile getiren Fatih Erdoğan sözlerine şu şekilde devam etti:

“Merkez Ankara, Eski Ankara ile Yeni Ankara’nın kesiştiği, şehrin en ulaşılabilir noktasında yükseliyor. Tarihi Ankara projesi bu bölgede yer alıyor. Ankara Kalesi civarındaki eski Ankara evleri ve Ulus’ta bulunan Cumhuriyet dönemi binaları yenileniyor ve etrafları temizlenerek tarihi doku ortaya çıkarılıyor. Merkez Ankara eski ve yeni Ankara arasında adeta bir köprü oluşturuyor.”

Avrupa’nın en büyük eğlence parkı olan Ankapark’ın da Merkez Ankara projesine yakın bir yerde konumlandığını dile getiren Fatih Erdoğan, “İstanbul’u ve birçok şehri Başkent’e bağlayan Yüksek Hızlı Tren Garı Merkez Ankara’ya yürüme mesafesinde. Ayrıca metro ve yeni Başkentray ile projemiz şehir içi ulaşımın da merkezinde. Diğer tüm olanaklarının yanı sıra ulaşımdaki kolaylıklarla da projemiz, Ankara’dan olduğu kadar birçok Anadolu şehrinden yatırımcıları da başkente getirecektir” diye konuştu.

Ankara’nın bütün adliyelerinin bir araya getirileceği Yeni Adalet Sarayı’nın bu bölgede bulunacağını dile getirenFatih Erdoğan, başkent Ankara’nın en büyük iki şehir hastanesinden biri olan Etlik Şehir Hastanesi’nin aynı bölgede yapıldığını belirtti. Gazi, Hacettepe ve Ankara Üniversitesi gibi Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin bu bölgede yer aldığını söyleyen Fatih Erdoğan, Ankara’nın önde gelen müzeleri, kültür sanat merkezleri, stadyum ve kapalı spor salonlarının da Merkez Ankara’nın çevresinde konumlandığını söyledi.

Dünyanın en iyi mimarlarının geliştirdiği konseptiyle modern Ankara’nın yeni yüzü olmayı planlayan ve farklı yaşam stilleri için farklı yaşam alanları sunan Merkez Ankara projesinde 10 blokta, toplam bin 425 konuta yer veriliyor. Projede kendine özel peyzaj ve sosyal alanları ile 2 oda 1 salondan, 6 oda 1 salona kadar farklı daire tiplerinden meydana gelen 824 adet aile konutu ile 1 oda 1 salon ve 2 oda 1 salon konutlardan oluşan 601 adet şehir süitleri, açık hava alışveriş merkezinin 500 metre uzunluğundaki caddesi ile birbirinden ayrılıyor. Merkez Ankara projesi A plus ofis özelliklerine sahip ve Türkiye’nin modern mimarideki simge binalarından biri olacak Süper Kule’nin yanı sıra, ikiz ofis kuleleriyle şehrin en prestijli ofis parkına sahip olmuş olacak.

Kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, sauna, Spa merkezi, squash alanı, spor sahaları, çocuk aktivite alanları ve günün yorgunluğunun atılacağı hobi bahçelerine de yer verilen Merkez Ankara projesinde bulunan yaya ve bisiklet yolları bir köprü ile AKM Millet Bahçesi’ne bağlanacak. Merkez Ankara şehir merkezindeki mükemmel konumu, seçkin mağazaları, restoranları, kafeleri, sinemaları, etkinlik alanları ve sunduğu sosyal imkânlarla Ankaralıların yeni buluşma noktası olacak. Projenin ilk etap teslimleri 2021 yılı sonunda gerçekleştirilecek.

Proje hakkında detaylı bilgi almak ve satış ofisi ile iletişime geçmek için tıklayınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Projeleri Karşılaştır